فریب اسپمرها را نخورید!

spam
از زمانی که سایت هایی مثل TinyLink یا bitly برای کوتاه کردن آدرس های URL بوجود آمده اند اسپمرها از این سرویس ها جهت مخفی کردن لینک های مخرب برای فریب دیگران استفاده می کنند. در حال حاضر این لینک های کوتاه شده در شبکه های اجتماعی مانند twitter کاربرد های بسیاری دارند چون افراد با دیدن یک لینک ساده به چیزی شک نمی کنند، امّا ما توصیه می کنیم کمی بیشتر مراقب این لینک ها باشید!
به جای اینکه بیاییم در رابطه با کلیک کردن یا نکردن روی این لینک ها بحث کنیم در این مقاله سعی داریم شما را با تعدادی از این سرویس ها که آدرس های کوتاه شده را برای شما رمزگشایی می کنند آشنا کنیم تا از امن بودن این آدرس ها مطمئن شوید. در صورتی که شما سایت های دیگری را می شناسید در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.
یک سایت با طراحی ساده که تنها کاری که باید انجام دهید این است که لینک کوتاه شده را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید.

LongURL

علاوه بر اینکه مقصد لینک کوتاه شده را مشخص می کند مقادیر Meta Keywords و Meta Description مربوط به لینک را نشان میدهد. در واقع می توان گفت قبل از اینکه بر روی لینک کلیک کنید از همه چیز باخبر می شوید.

 

با اسم جالب و طراحی مشکی رنگ و ساده ای که دارد سایتی است که کار با آن هم، شما را دچار سردرگمی نمی کند.

 

 

LinkPeelr

این سایت لینک های کوتاه شده را رمزگشایی کرده و آدرس آن را برای شما آشکار می کند. همچنین با کلیک روی Follow شما را به مقصد آن لینک هدایت می کند. در مرورگر کروم با قرار گرفتن ماوس روی لینک کوتاه شده، آدرس کامل آن نمایان می شود، البته در صورتی که افزونه ی مخصوص کروم را نصب کرده باشید.
شرکت امنیتی sucuri سرویسی رایگان برای بررسی لینک های کوتاه شده ارائه می کند. سری به این سایت بزنید و لینک مورد نظر را وارد کنید و منتظر رونمایی آن شوید. علاوه بر نمایش مقصد لینک موردنظر، شما را از یک مسیر امن به آن لینک هدایت می کند.

One thought on “فریب اسپمرها را نخورید!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *