مشاهده و استخراج محتویات فایل های zip و rar بدون نیاز به دانلود کل فایل!

بعضی وقت ها هست که می خواهیم یک فایلی را دانلود کنیم ولی این فایل درون یک فایل فشرده شده zip  یا rar قرار داره و ما مجبور میشیم که کل آن فایل را دانلود کنیم! این موضوع مخصوصا برای کاربران ایرانی که اکثرا از اینترنت هایی با محدودیت حجمی استفاده می کنند باعث سختی و زیان می شه! و یا اینکه قبل از دانلود یک فایلی می خواهیم که محتویات داخلش را اول چک کنیم که ببنیم آیا همونی هست که می خواهیم یا نه؟!

امروز می خوام دو روش برای مشاهده و استخراج محتویات فایل های zip و rar بدون نیاز به دانلود کل فایل مربوطه را برای شما بازدید کنندگان محترم سایت معرفی کنم.

  1. با استفاده از نرم افزار LoadScout
  2. با استفاده از افزونه مرورگر Chrome برای Google Docs

استفاده از نرم افزار LoadScout 

شما با استفاده از این نر افزار که در حال حاضر که من این پست را در سایت قرار می دهم آخرین نسخه آن 3.0 می باشد و کاملا هم رایگان است، می توانید که به راحتی با قرار دادن لینک آدرس دانلود فایل zip یا rar مربوطه محتویات داخل آن را مشاهده و هر کدام از فایهایی که نیاز دارید را دنلود کنید. این برنامه را می توانید از سایت خود برنامه که در زیر آورده شده به صورت رایگان و مستقیم دانلود کنید.

http://www.loadscout.com

 

کار کردن باهاش خیلی راحته من نمی خواهم وارد جزئیات نحوه استفادش بشم فقط این را میگم که از قسمت Open URL برنامه، آدرس لینک فایل zip را به برنامه میدیم و بقیش هم با یک کم بررسی مشخصه که چه کاری باید بکنید!

 

با استفاده از افزونه مرورگر Chrome برای Google Docs

مرورگر اینترنتی Google Chrome به تازگی افزونه جدیدی ارائه کرده است که به کاربران خود این امکان را میدهد که  محتویات داخل فایل های zip و rar را مشاهده و دانلود کنند. این افزونه بصورت مجانی ارائه شده است و می توانید آن را از فروشگاه وب سایت کروم برروی مرورگر خود نصب کنید. ( متاسفانه این سرویس برای کاربران ایرانی در نظر گرفته نشده است و کاربران ایرانی برای اینکه بتوانند این افزونه را نصب کنند بایستی از طریق پراکسی ها یا vpn یا برنامه های دیگری که قابلیت تغییر IP و دور زدن تحریم های ایرانی را دارند اقدام به نصب این افزونه بکنند!)

قابل ذکر است که این امکان فقط برای مرورگر کروم هستش و با سایر مرورگرها کار نمی کند و همچنین باید یک حساب کاربری گوگل یا به اصطلاح حساب کاربری  Gmail برای این کار داشته باشید.

روش نصب

برای نصب این افزونه ابتدا توسط مرورگر کروم خود به این آدرس مراجعه کنید.

 

 

 

در صفحه Open Zip and RAR with Gdocs بر روی Add to Chrome کلیک کنید.

 


 

یک صفحه کوچکی ظاهر خواهد شد که از شما  می پرسد آیا می خواهید این افزونه نصب شود یا خیر که شما Install را کلیک کنید.

 


 

برای اطمینان یک بار مرورگر خود را ببندید و از اول باز کنید تا نتیجه بهتری بدهد.

حالا یک فایل zip یا rar را در یکی از سایت ها پیدا کنید و روی لینکش راست کلیک کرده و گزینه Open with Google Docs را انتخاب کنید.

 


 

محتویات فایل zip در Google Docs شما نمایش داده خواهد شد. با کلیک بر روی هر فایلی می توانید یا فایل را دانلود کنید و یا در Google Docs خودتون ذخیره کنید. حتی می توانید با کلیک بر روی  Save in Google Docs کل محتویات را در Google Docs خودتون ذخیره کنید.

 

 

این یکی از افزونه های بسیار مفید مرورگر گوگل کروم هستش که امیدوارم به دردتون بخوره!

موفق باشید!

منابع استفاده شده در این پست :

  1. Online Teck Tips

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *